Opcije pristupačnosti Pristupačnost
Sistematski pregled - 1. godina - VAŽNO

Studentima 1. god­­­ine PMF – Biologija (ak. god. 2015/2016)

Raspored za sistematski nalazi se na porti Fakulteta (Rooseveltov trg 6). Vi sami odaberite termin koji vam odgovara te se predbilježite.

Odazovite se u terminu koji ste odabrali. Ukoliko ne obavite sistematski pregled u svom terminu, a slučajno vam naknadno zatreba kao uvjet za upis u diplomski studij, mi nećemo biti u mogućnosti obaviti ga zbog specifičnosti načina rada liječnika školske medicine koji imaju predviđeno obavljanje sistematskih pregleda samo i isključivo na 1.godini preddiplomskog studija.

Sistematski pregled obavljat će se u školskoj ambulanti Siget,

Avenija V. Holjevca 22,

tel.: 6536-168,

dr. med.Nina Petričević., med. ses. Ljuba Ćurić.

Na sistematski pregled ponijeti:

1. indeks

2. zdravstvenu iskaznicu

3. povijest bolesti (ako imate).

Sistematski pregled se provodi u svrhu kontrole zdravstvenog stanja, uvida u navike i ponašanja, prilagodbe na studij te utvrđivanja zdravstvenih rizika. Sistematski pregled sadrži uz fizikalni pregled ( štitnjača, dojke, srce, lokomotorni sustav, vanjsko spolovilo muškaraca, oštrina vida, vid na boje, RR, TV, TT, ITM), zdravstvenu ( osobnu i obiteljsku) i socijalnu anamnezu. Obavezni dio sistematskog pregleda je anketa o navikama ( prehrana, tjelesna aktivnost, pušenje, alkohol, droge) i seksualnom ponašanju.

Termini za sistematski pregled - tablice

VAŽNO - tablice se nalaze na porti Fakulteta, te se možete predbilježiti za termin pregleda, ukoliko niste u mogućnosti doći do Fakulteta, molimo vas nazovite na telefon broj: 01/4877700 kako bi vas kolege upisali u tablicu. Krajnji rok za prijavu je ponedjeljak 5. rujna 2016. godine.

Napomena: bez obavljenog sistematskog pregleda ne može se upisati slijedeća akademska godina.

Autor: Sanjica Mihaljević