ICEB (International Conference on Evolution and Behaviour) konferencija usmjerena je na tri glavne teme - evolucijska teorija, interdisciplinarnost i komparativni pristup. Cilj ICEB-a je obuhvaćanje što više znanstvenih područja koja se bave proučavanjem ponašanja kako bi potaknuli nove ideje i stavove.

Nakon uspješno odrađene prve konferencije, ICEB se po drugi puta održava na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu od 27. do 29. studenog 2015. Organizacijski odbor konferencije čini inicijativa studenata viših godina i predavača Medicinskog fakulteta u Zagrebu, psihologije Filozofskog fakulteta u Zagrebu, biologije Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu te antropologije Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

Središnji dio programa konferencije činit će izlaganja teorijskih i istraživačkih radova. S obzirom da je konferencija organizirana prema multidisciplinarnom pristupu, teme izlaganja bit će grupirane u šire tematske cjeline, tj. kategorizirane po širim, međusobno srodnim, područjima, što će posljedično diktirati i oblik rasporeda pojedinih izlaganja. Kompletan program, predavači kao i općenite informacije o konferenciji dostupni su na službenoj internet stranici - http://www.iceb-cro.com/

Sudjelovanje na konferenciji moguće je uz prijavu. Prijave i radovi primaju se do 11. studenog, a na konferenciji se može sudjelovati kao predstavljač svog rada ili kao slušač. U sklopu konferencije također se organizira edukacijski posjet Muzeju krapinskih neandertalaca u Krapini gdje će biti predstavljen biološki i kulturni razvoj čovjeka u širem evolucijskom vremenskom okviru s naglaskom stalnog muzejskog postava na životu i ponašanju neandertalaca.