Natječaj za izbor doktoranda u...

Projekt razvoja karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti

Temeljem Obavijesti Hrvatske zaklade za znanost o rezultatima vrednovanja prijava na natječaj „Projekt razvoja karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti“ Institut Ruđer Bošković raspisuje natječaj za izbor doktoranda u stručno zvanje i stručno radno mjesto stručnog suradnika u sustavu znanosti i visokog obrazovanja u Zavodu za istraživanje mora i okoliša, Laboratorij za analitiku i biogeokemiju organskih spojeva, za rad na HRZZ projektu: „Istraživanje utjecaja otpadnih voda farmaceutskih industrija na sastav i profil antibiotičke rezistencije  izloženih mikrobnih zajednica u sklatkovodnim  sedimentima (WINAR)“; 1 izvršitelj/-ica

Uvjeti za izbor u stručno zvanje i na stručno radno mjesto

Uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa svi pristupnici na natječaj trebaju ispunjavati sljedeće uvjete:

Obvezni uvjeti
-    završen odgovarajući diplomski ili integrirani studij (područje biotehničkih znanosti, polje biotehnologija; područje prirodnih znanosti, polje biologija ili interdisciplinarnih znanosti, polje biotehnologija u biomedicini),
-    ukupan prosjek ocjena na prethodnim razinama studija (preddiplomskom, diplomskom ili integriranom studiju) koji osigurava upis na doktorski studij
Dodatni kriteriji
-    dosadašnja priznanja, nagrade i sl. za izvrsnost u studiranju i istraživački rad
-    sudjelovanje u znanstvenoistraživačkom radu, objavljeni radovi, osobna izlaganja na znanstvenim konferencijama
-    iskustvo u radu sa standardnim mirkobiološkim tehnikama te osnovnim tehnikama molekularne biologije
-    aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu

Radni odnos za stručna radna mjesta zasniva se na određeno vrijeme od 4 godine s probnim rokom u trajanju od 6 mjeseci.

Stručni suradnici u sustavu znanosti i visokog obrazovanja obvezni su upisati doktorski studij u akademskoj godini 2016./2017. i prijaviti temu doktorskog rada.

Ako kandidat za doktoranda već uspješno studira na doktorskom studiju, radni odnos će se zasnovati za vrijeme preostalo do 4 godine studija.
Sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Uz prijavu za natječaj pristupnici trebaju priložiti: životopis, odgovarajuću diplomu ili uvjerenje o završenom studiju, prijepis položenih kolegija i posjek ocjena, e-mail kontakt barem jedne osobe za preporuku, te ostale dokaze o ispunjavanju uvjeta i dodatnih kriterija.

Zakašnjele prijave te prijave bez dokaza o traženim uvjetima neće se razmatrati. Pristupnik čije je doktorsko obrazovanje Hrvatska zaklada za znanost već ranije financirala, a koji je odustao od studija neće moći biti izabran, a Hrvatska zaklada za znanost ga neće financirati.

Prijava na natječaj za stručna radna mjesta, uz obavezno navođenje točke i naziva radnog mjesta na koje se kandidat prijavljuje, podnosi se u roku od 30 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama na adresu: Institut Ruđer Bošković, Odjel za ljudske potencijale, Bijenička cesta 54, Zagreb, s naznakom ''Za natječaj”.

Natječaj je objavljen na službenom internetskom portalu za radna mjesta Europskoga istraživačkog prostora.