Natječaj - Fond za stipendiranje...

Stipendiranje studenata diplomskih studija Biološkog odsjeka koji će izrađivati diplomski rad za stjecanje titule magistar/magistra struke.

Sredstva iz Fonda Igor Štagljar namijenjena su isključivo za: (u daljnjem tekstu: Fond)

Stipendiranje studenata diplomskih studija Biološkog odsjeka PMF-a, koji će izrađivati diplomski rad za stjecanje titule magistar/magistra struke u Laboratoriju prof. dr. sc. Igora Štagljara na Odjelu za biokemiju i medicinsku genetiku Sveučilišta u Torontu, Toronto, Kanada.

Godišnje se, u pravilu, dodjeljuje jedna stipendija iz Fonda, ovisno o kvaliteti prijava i raspoloživim novčanim sredstvima. Iznimno, a samo u slučaju kada se na natječaj prijavi više kandidata podjednake kvalitete, sredstva za stipendiranje se mogu podijeliti na najviše dva pristupnika. Stipendija se neće dodjeljivati u slučaju kada Povjerenstvo utvrdi da niti jedna prijava u potpunosti ne udovoljava uvjetima natječaja.

Izrazi koji se koriste u ovome Natječaju, a koji imaju rodno značenje, bez obzira na to jesu li korišteni u muškom ili ženskom rodu, obuhvaćaju na jednak način muški i ženski rod.

Na natječaj za dobivanje stipendije iz Fonda Igor Štagljar mogu se javiti:

• svi studenti koji su upisali neki od diplomskih studija na Biološkom odsjeku PMF- a.

Pravo prijave za stipendiju nemaju:

• Studenti koji imaju upisano mirovanje studija u akad. god. 2016./17.
  • Kandidati koji su korisnici drugih stipendija

Stipendija za studente sastoji se od novčanog iznosa potrebnog za put Zagreb-Toronto-Zagreb i za troškove boravka tijekom izrade diplomskog rada u trajanju od najviše 7 mjeseci. Student može ostvariti pravo na stipendiju iz Fonda samo jedanput.

Prijava za stipendiju iz Fonda mora sadržavati:

• životopis kandidata
  • motivacijsko pismo kandidata
  • preporuku mentora završnog rada na preddiplomskog studiju i/ili člana Vijeća  Biološkog odsjeka PMF-a u znanstveno-nastavnom zvanju

Način prijave:

• prijave se predaju preporučeno poštom ili osobno u Prijemnoj kancelariji pri Biološkom odsjeku PMF-a, Rooseveltov trg 6
  • Potpuna prijava mora sadržavati sve propisane priloge
  • Prijave s nepotpunom dokumentacijom kao i one koje ne budu podnesene do utvrđenog roka neće se razmatrati

Rok za prijavu:

• Rok za prijavu je 30 dana od dana objavljivanja na internetskim stranicama Biološkog odsjeka

Objava rezultata:

• Vijeće Biološkog odsjeka na prijedlog Povjerenstva donijet će  odluku o dodjeli stipendije najkasnije do 01. veljače akademske godine u kojoj je natječaj objavljen. Rezultati natječaja objavit će se na internetskoj stranici Biološkog odsjeka PMF-a (https://www.pmf.unizg.hr/oldwww/biol).
  • S kandidatom kojemu će biti dodijeljena stipendija sklopit će se ugovor o dodjeli stipendije kojim se detaljnije uređuju prava i obveze ugovornih strana.
  • Izrada diplomskog rada počet će u dogovoru s prof.dr.sc. Igorom Štagljarom, voditeljem Odjela za biokemiju i medicinsku genetiku Sveučilišta u Torontu, Toronto, Kanada najkasnije 1. travnja akademske godine za koju je dobivena stipendija.