Dana 16. 12. 2016. u Hrvatskom zavodu  za javno zdravstvo (HZJZ), Rockefellerova 7, Zagreb u uredu ravnatelja, održan je sastanak povodom potpisivanja sporazuma o suradnji između dviju ustanova:  HZJZ-a, zastupanog  po ravnatelju doc. dr. sc. Krunoslavu Capaku, prim. dr. med.,  i Prirodoslovno-matematičkog fakulteta (PMF) , iz Zagreba, Horvatovac 102a, koji je zastupan po dekanici prof. dr. sc. Aleksandri Čižmešiji. Sporazumom se definira stručna i znanstvena suradnja između dviju ustanova, koja se uglavnom odnosi na područje mikrobiološke dijagnostike. Međutim, sporazum omogućuju proširenje suradnje i na druge segmente djelovanja, npr. na područje ekologije, područje nastavne djelatnosti te provođenje znanstvenih, stručnih i razvojnih projekata.

Proceduri uručivanja potpisanog Sporazuma prisustovale su prof. dr. sc. Jasna Hrenovic, kao predstavnica PMF-a, doc. dr. sc. Krunoslav Capak, prim. dr. med., dr.sc. Pavle Jeličić, i dr.sc. Blaženka Hunjak, kao predstavnici HZJZ-a. Sporazumne strane usuglasile su se da je stručni i znanstveni rad obje ustanove temeljna odrednica za unaprjeđenje i zaštitu zdravlja ljudi te predstavlja izuzetno važan uzajamni interes ostvariv jedino zajedničkim aktivnostima i suradnjom Zavoda i Fakulteta. Također, sporazumne strane složile su se da je potpisivanje Sporazuma samo pismeno finaliziranje već do sada izvanredne suradnje, te se obje strane nadaju nastavku i do sada uspješne suradnje.