Institut Ruđer Bošković uz pokroviteljstvo Biološkog odsjeka organizira 15th Symposium on Aquatic Microbial Ecology  (15th SAME), u Zagrebu u razdoblju od 03.09.2017. do 08.09.2017. godine u hotelu Akademia (Ul. Ivana Tkalčića 88, 10000 Zagreb)

U sklopu Noći Muzeja u ponedjeljak, na prijedlog Organizacijskog odbora, održati će se „Večer PMF-a“ u prostorima Arheološkog Muzeja. Cilj „Večeri PMF-a“ je izmjena iskustava i povezivanja hrvatskih znanstvenika sa kolegama u svijetu koje se bave limnološkim istraživanjima i istraživanjima mora. Svim zainteresiranim djelatnicima Biološkog odsjeka biti će omogućeno prisustvovanje ovoj večeri uz prethodnu najavu (na marija.gligora.udovic@biol.pmf.hr).

Također zainteresiranim studentima Biološkog odsjeka omogućeno je slušanje predavanja uz prethodnu registraciju na samom kongresu.