Boje i oblici bioraznolikosti

Za 10.-tu obljetnicu Noći biologije pripremamo posebnu poslasticu! Iako sveukupnu raznolikost života na Zemlji nitko još nije uspio opisati, ove ćemo godine pokušati prikazati bar dio nevjerojatnog spektra boja i oblika bioraznolikosti. Pozivamo vas da u petak, 13. travnja 2018. od 11:00- 15:00 i 17:00- 23:00 s nama provedete dan i noć uživajući u raznovrsnim predavanjima, radionicama, igrama i izložbama što je za Vas pripremilo preko 50 djelatnika i 250 studenata biološkog odsjeka PMF-a. Saznajte kako nastaju lijekovi, što se zapravo događa kad se zaljubite, kako pobjeći iz Patogenog escape room-a te što se krije ispod površine mora. Imat ćete priliku sudjelovati u izradi sapuna i nakita od lišajeva, ali i origami kukaca.
Na ovoj Noći biologije uz pomoć naših studenata, raznolikost živog svijeta će Vam dodatno dočarati studenti Akademije likovne umjetnosti te Vas tako pobliže upoznati s bojama i oblicima alga kremenjašica i biljaka. Ako ste se zapitali je li bolje biti solo igrač ili živjeti u zajednici, i te odgovore također možete pronaći na ovogodišnjoj Noći biologije. Pridružite nam se i s nama otkrijte prekrasnu i raznobojnu bioraznolikost života na Zemlji. Opise radionica i predavanja, te dodatne informacije potražite na http://nocbiologije.biol.pmf.unizg.hr/, kao i obrazac za najavu grupnih posjeta.