Studentski projekt “Motiviraj se” –...

Motiviraj  se   projekt je u  organizaciji  Studentskog  zbora  Sveučilišta  u  Zagrebu.  Studentski  zbor  studentsko   je   predstavničko   tijelo,   čiji   su   članovi   studenti   na   preddiplomskim,   diplomskim   i  poslijediplomskim  studijima  Sveučilišta  u  Zagrebu  i  bavi  se  sadržajima  vezanima  uz  studentski  standard, kulturu i sport. Također, pomaže u rješavanju svih izazova s kojima se studenti susreću  tijekom svoga obrazovanja.
Motiviraj se je projekt čiji je cilj edukacija i motivacija studenata kroz  razne  radionice  i  predavanja,  od  toga  kako  pravilno  napisati  životopis  do  savjetovanja  pri  rješavanju  težih  životnih  problema.  Ovo  je  druga  godina  izvođenja  projekta,  a  publika  neprestalno  raste.
Predavanja  su  besplatna  i  dostupna  svim  studentima.  Održavat  će  se  u  zagrebačkom  Studentskom  centru (koji se nalazi na adresi Savska cesta 25)  i u Kinu Forum (Jarunska 2) u vremenu od 18. do 20.  siječnja 2019. godine navedenim rasporedom:

18. siječnja 2019., petak, Stablo znanja (Studentski centar)

16:00 The Biggest Loser, radionica u kojoj studenti dijele međusobno svoje akademske (ne)uspjehe, a  psiholog objašnjava takve patente ponašanja te približava studentima kako ih promijeniti u svoju  korist, Božidar Nikša Tarabić, mag. psych.

18:00 Saša Ceci, „fizičar na Institutu Ruđer Bošković i jedan od najaktivnijih hrvatskih promicatelja  znanosti“ (telegram.hr)

20:00 Goran Šimić, Neuroznanost učenja i pamćenja

19. siječnja 2019., subota, Stablo znanja (Studentski centar)

18:00 Nino Raspudić, Što možemo naučiti od petsto godina stare knjige: primjer Machiavelli