Stručna praksa u Hrvatskom herbariju...

Tražimo zainteresirane studente preddiplomskog ili diplomskog studija koji bi željeli odraditi laboratorijsku stručnu praksu u Botaničkom zavodu u Hrvatskom herbariju (Herbarium Croaticum) pod voditeljstvom dr. sc. Ivane Rešetnik i Vedrana Šegote, dipl. ing. biol.

Rad bi uključivao:

• restauraciju građe iz herbarijske zbirke Herbarium Croaticum
  • georeferenciranje nalazišta u bazi podataka Flora Croatica Database
  • digitalizaciju (skeniranje) restauriranih herbarijskih listova

Kroz ovu praksu studenti će imati priliku naučiti više o tehnikama herbariziranja, restauraciji starih herbarijskih listova, georeferenciranju nalazišta (rad u dvije baze podataka), izradi karata rasprostranjenosti biljnih vrsta, skeniranju i obradi slika visoke rezolucije.

Za dodatne informacije zainteresirani se studenti mogu javiti na e-mail adrese ivana.resetnik@biol.pmf.hr i vedran.segota@biol.pmf.hr ili doći osobno do dr. sc. Ivane Rešetnik ili Vedrana Šegote, dipl. ing. biol. (Marulićev trg 20, 2. kat).