Izbornik

Pravila participiranja studenata u troškovima...

SVEUČILIŠNI MODEL PARTICIPIRANJA REDOVITIH STUDENATA U TROŠKOVIMA STUDIJA

• Senat  Sveučilišta u Zagrebu na svojoj je sjednici, održanoj 11. rujna 2012. godine, donio Odluku o ujednačavanju sustava participacija u troškovima studija redovitih studenata viših godina na Sveučilištu u Zagrebu, zasnovanu na Odlukama Vlade RH. Koristeći opciju iz navedene Odluke, Prirodoslovno-matematički fakultet zadržao je u akad. god. 2012./2013. dosadašnji sustav participacija. Međutim, u skladu s navedenom odlukom, PMF od akad. god. 2013./2014. primjenjuje sveučilišni model usvojen na sjednici Senata Sveučilišta u Zagrebu 12. ožujka 2013. Skrećemo pažnju svim studentima preddiplomskih, diplomskih i integriranih studija na PMF-u na novi, na sveučilišnoj razini određen iznos participacija u troškovima studija, kao i na kritičnu granicu od 30 ECTS bodova koja se navodi u spomenutom dokumentu.
  • Dopuna i tumačenje Pravila participiranja redovitih studenata u troškovima studija na preddiplomskim, diplomskim, integriranim i stručnim studijima Sveučilišta u Zagrebu.
  • Vijeće PMF-a na sjednici održanoj 24. ožujka 2016. godine donijelo je: Odluku o participiranju u troškovima studija za redovite studente, Odluku o participiranju u troškovima studija za studente dodiplomskih studija te Odluku o cijeni upisa.

UPLATE PARTICIPACIJA U TROŠKOVIMA STUDIJA

• Molimo da za potrebne uplate Kemijskom odsjeku u opću uplatnicu unesete potrebne podatke i uplatite na odgovarajući broj računa (IBAN). Pri popunjavanju opće uplatnice treba navesti pod:

Primatelj: Prirodoslovno‐matematički fakultet, Zagreb, Horvatovac 102a
    Model: 00
    IBAN primatelja: HR5823600001101522208

• Ovisno o svrsi plaćanja treba napisati:

Poziv na broj odobrenja: 503621-105
    Opis plaćanja:  Školarine - preddiplomski studij kemije

ili

Poziv na broj odobrenja: 503624-105
    Opis plaćanja:  Školarine - diplomski studij

ili

Poziv na broj odobrenja: 604070-105
    Opis plaćanja:  Upisi

• Sve uplate i isplate mogu se obavljati u nekom od poštanskih ureda, poslovnim bankama, FINA-i ili putem internet bankarstva (uz odgovarajuću potvrdu banke) na odgovarajući broj računa.

OSLOBAĐANJE PLAĆANJA DIJELA ILI CIJELE PARTICIPACIJE U TROŠKOVIMA STUDIJA

Na temelju Odluke Vijeća Prirodoslovno-matematičkog fakulteta:

• Studenti koji studiraju najdulje dvije akademske godine i do 30. rujna tekuće akademske godine (2015./2016.) polože sve ispite i ispune sve studijske obveze osim polaganja diplomskog ispita, oslobađaju se obveze plaćanja participacije pod uvjetom da završe studij do kraja zimskog semestra akademske godine 2016./2017. u skladu s posebnom odlukom Vijeća odsjeka, a nakon podnošenja molbe putem Ureda za studente.*
  • Studenti koji plaćaju maksimalni iznos participacije mogu se osloboditi plaćanja 50% iznosa participacije pod uvjetom da završe studij do kraja zimskog semestra akademske godine 2016./2017. u skladu s posebnom odlukom Vijeća odsjeka, a nakon podnošenja molbe putem Ureda za studente.*
  • Studenta se može osloboditi plaćanja punog iznosa participacije posebnom odlukom Vijeća odsjeka, a prema pravilima iz Odluke Vijeća PMF-a.

* Za oslobađanje plaćanja (dijela ili cijele) participacije student treba podnijeti molbu Kemijskom odsjeku putem Ureda za studente. Razmatrat će se samo molbe koje su napisane na odgovarajućem obrascu za podnošenje molbi koji se može preuzeti u izborniku Dokumenti. Pri tome osim ispunjenog i potpisanog obrasca student obavezno prilaže indeks i odgovarajuću dokumentaciju. Sve molbe bit će riješene u skladu s odlukama Prirodoslovno-matematičkog fakulteta.