Međunarodna znanstvena konferencija -...

Od 17. do 19. ožujka predstavnici Geografskog odsjeka prof. dr. sc. Danijel Orešić, doc. dr. sc. Ivan Čanjevac, doc. dr. sc. Mladen Maradin i asistent Ivan Martinić zajedno sa studentom Dominikom Tomićem sudjelovali su na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji pod nazivom Air and Water Components of the Environment u Cluj – Napoci u Rumunjskoj.

Konferencija je održana na Geografskom fakultetu na Sveučilištu Babes-Bolyai, a naši predstavnici sudjelovali su s dva izlaganja (od kojih jedno u plenarnoj sekciji) te s jednim posterskim izlaganjem u studentskoj sekciji.

Na konferenciji su predstavljeni rezultati hidroloških i klimatoloških istraživanja iz raznih zemalja. Konferencijom je obilježen i Svjetski dan voda (22. ožujka) te Svjetski meteorološki dan (23. ožujka).

Autor: Marijana Šurina