Stipendije Švicarske Konfederacije u...

Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Agencija za mobilnost i programe Europske unije, u suradnji sa Švicarskim veleposlanstvom, objavili su natječaj za jednogodišnje stipendije Švicarske Konfederacije u akademskoj godini 2019./2020.

Za hrvatske državljane dodjeljuju se sljedeće kategorije stipendija u konkurenciji s kandidatima iz drugih zemalja Europske unije:

• stipendije za znanstvenoistraživačke boravke u Švicarskoj, za kandidate rođene nakon 31. prosinca 1983. godine;
  • stipendije za doktorske studije, za kandidate rođene nakon 31. prosinca 1983. godine;
  • stipendije za poslijedoktorske studije, za kandidate koji su stekli akademski stupanj doktora znanosti u razdoblju između 31. prosinca 2015. i 31. kolovoza 2019. godine;
  • stipendije za umjetničke smjerove, za diplomske studije na konzervatorijima i umjetničkim školama u sklopu određenih švicarskih sveučilišta, za kandidate rođene nakon 31. prosinca 1983. godine.

Detaljnije informacije dostupne su u dokumentima na engleskome jeziku na mrežnim stranicama Agencije za mobilnost i programe Europske unije i na mrežnim stranicama Državnog tajništva za obrazovanje i znanost Švicarske.

Natječajnu dokumentaciju, koja uključuje prijavne obrasce, zainteresirani kandidati trebaju zatražiti od Švicarskog veleposlanstva.
Osoba za kontakt je g. Pero Katušić, tel.: +385 1 487 88 16, e-pošta: pero.katusic@eda.admin.ch.

Postupak prijave opisan je na mrežnim stranicama Agencije za mobilnost i programe Europske unije.

Rok za prijavu je 15. studeni 2018.