Nacionalni timovi Hrvatske osvojili...

Od 4. do 11. svibnja u Almadi, Portugal održana je Prirodoslovna olimpijada Europske unije na kojoj su sudjelovala dva tročlana tima učenika u pratnji mentora s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta koji su ih selektirali i pripremali za natjecanje, to su: prof. dr. sc. Krešo Zadro (Fizički odsjek), prof. dr. sc. Branimir Bertoša (Kemijski odsjek) i dr. sc. Andreja Lucić (Biološki odsjek). Učenici su na natjecanju rješavali dva problemska praktična zadatka koja objedinjuju tri prirodoslovna područja (fiziku, kemiju i biologiju), a teme su bile pluto i energija valova. Oba tima učenika su u konkurenciji 50 timova iz 25 zemalja EU osvojila srebrne medalje što je izvrstan uspjeh mladih olimpijaca: Grgura Premeca, Olge Jerković Perić, Marka Preočanina, Jakova Vilića i Mie Crnogaj (svi učenici XV. gimnazije, Zagreb) te Bartola Bućana (učenik III. gimnazije, Split).