Upis kolegija Vršnjačka potpora...

O kolegiju
nositelj: Sveučilište u Zagrebu

• dostupan za upis svim studentima i studenticama koji su upisani na bilo koju sastavnicu Sveučilišta (fakultet, akademiju) na preddiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini studija)
  • status predmeta: izborni
  • bodovna vrijednost: 5 ECTS bodova
  • mjesto održavanja: Rektorat i/ili jedna od sastavnica Sveučilišta (dogovara se nakon upisa)
  • trajanje: jedan semestar (15 sati predavanja + 105 sati vježbi):

pripremna radionica (15P + 30V; kroz vikend)
izvođenje vršnjačke potpore (75 V)
redovite grupne konzultacije sa studentima (15 sati)
(potpis temeljem ispunjenih obveza)

Uvjeti za upis:

• pristanak kolege/ice studenta/ice s oštećenjem vida, sluha ili motoričkim oštećenjem
  • da Vi i student/ica s invaliditetom („par“) budete s istog studijskog programa i iste studijske godine

Što kolegijem studenti dobivaju?
Iskustvo i znanje u:
•    pružanju vršnjačke potpore studentu/ici s invaliditetom u akademskom okruženju
•    osvješćivanju prepreka i mogućnosti osoba/studenata s invaliditetom
•    održavanju kvalitetnih socijalnih kontakata u kontekstu vršnjačke potpore
•    preispitivanju društvenog konteksta i vlastitih stavova/vrijednosti prema osobama s invaliditetom
•    prepoznavanju etičkih izazova u pružanju vršnjačke potpore
Vještine koje mogu pomoći u različitim životnim, osobnim i profesionalnim situacijama:
•    akademske vještine (organiziranje i planiranje učenja, suradničko učenje..)
•    praktične vještine (vještine pružanja potpore korisne u svakodnevnom životu..)
•    socijalno-emocionalne vještine (empatija, tolerancija, postavljanje granica u odnosima..)
•    komunikacijske vještine

Zainteresirani studenti se mogu javiti koordinatoru za studente s invaliditetom na fakultetu/akademiji te kontaktirati: