O djelatniku

Nea Baus Topić, mag. chem.

Zvanje: asistent - doktorand
Lokacija: 109
Telefon:+385 1 4606 361
Telefon kućni:6361
E-mail: E-mail
Zavod/služba: Zavod za opću i anorgansku kemiju
Godina diplomiranja:2019.
Na zavodu od:2019.

Životopis

Diplomirala je kemiju, istraživački smjer 2019. godine na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu. Od 2019. do  2020. godine radila je kao stručni suradnik (za određene poslove) na projektu „Pretraživanje kristalnih formi djelatnih tvari“ , a od studenog 2020. je asistent-doktorand na Zavodu za opću i anorgansku kemiju. Upisala je doktorski studij kemije, smjer Anorganska i strukturna kemija 2020. godine.

Suradnica je na projektu Nove građevne jedinke u supramolekulskom dizajnu složenih višekomponentnih molekulskih kristala temeljenih na halogenskim vezama​ (financiranom od Hrvatske zaklade za znanost). Koautorica je jednog znanstvenog rada koji citira baza Current Contents i dva patenta. Na domaćim i međunarodnim znanstvenim skupovima sudjelovala je s 5 priopćenja.

Sudjeluje u nastavi iz opće i anorganske kemije.

Dobitnica je Rektorove Nagrade za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici (2017.) kao članica organizacijskog odbora znanstvenog skupa Simpozij studenata kemičara (SiSK).

Objavljeni radovi u Hrvatskoj znanstvenoj bibliografiji (CROSBI)

Napomena: Ove radove održava Knjižnica Instituta Ruđer Bošković koja vodi projekt Hrvatske znanstvene bibliografije CROSBI. Ovim linkom možete vidjeti sve podatke o radovima koje su autori unijeli u bazu podataka.

Za sve izmjene možete se obratiti na help@bib.irb.hr, a na istu adresu možete uputiti i sva vaša pitanja i sugestije vezana uz CROSBI.

Izabrane publikacije

1. N. Baus Topić, D. Cinčić, Perhalogenated Hydroxyl Aryl Imines as Halogen Bond Donors in Cocrystals with Nitrogen-Containing Acceptors, Cryst. Growth Des. 9 (2023) 6795–6804.

2. N. Baus Topić, N. Bedeković, K. Lisac, V. Stilinović, D. Cinčić, Halogen-Bonded Cocrystals of 1,3,5-Triiodo-2,4,6-trifluorobenzene and Structural Isomers of Benzoylpyridine, Cryst. Growth Des. 6 (2022) 3981–3989.

3. M. Đaković, Ž. Soldin, B.-M. Kukovec, I. Kodrin, C. B. Aakeroy. N. Baus, T. Rinkovec, Building inorganic supramolecular architectures using principles adopted from the organic solid state, IUCrJ, 5 (2018), 1; 13-21.

Izabrani projekti

2020. – danas, suradnik na projektu: Nove građevne jedinke u supramolekulskom dizajnu složenih višekomponentnih molekulskih kristala temeljenih na halogenskim vezama (izvor financiranja: Hrvatska zaklada za znanost)