Dan i noć na PMF-u

160. obljetnica rođenja Andrije Mohorovičića        21. travnja - DAN PMF-a

Dan i noć na PMF-u

Dan i noć na PMF-u skup je sedam popularno-znanstvenih manifestacija koje se tradicionalno održavaju na sedam odsjeka Prirodoslovno-matematičkom fakulteta Sveučilišta u Zagrebu – Noć biologije, Fizika danas, Geofizika uživo, Otvoreni dan geografije, Otvoreni dan geologije, Otvoreni dan kemije i Otvoreni dan matematike stopljene su u veliki jednodnevni festival prirodoslovlja i matematike. Ideju otvaranja vrata pokrenuo je Kemijski odsjek 2008. godine, a ubrzo su ga slijedili i ostali. Danas je to jedan od najvećih festivala popularizacije znanosti u Hrvatskoj i po angažiranosti i po posjećenosti, a svakako najveći koji organizira jedan fakultet na području Hrvatske. Cilj nam je na jednostavan, svima pristupačan i maštovit način posjetiteljima kroz pokuse, predavanja, radionice, prikazati znanost i rad naših djelatnika te ih tako senzibilizirati za važnost naših struka.

Manifestacija Dana i noći na PMF-u održana 7. travnja 2107. na 11 lokacija u Zagrebu organiziralo je gotovo tisuću studenata i djelatnika PMF-a: održano je preko 50 popularno-znanstvenih predavanja, više od 100 radionica te provelo posjetitelje kroz interaktivne obilaske kroz odsjeke, Botanički vrt i Memorijalne prostorije Andrije Mohorovičića. Manifestaciju je posjetilo više od 15 tisuća posjetitelja, više od 80 organiziranih grupa iz 50 gradova iz cijele Hrvatske i susjednih zemalja. Događaj je medijski popraćen od barem 11 televizijskih i radio postaja, dok je Facebookov događaj prikupio 5317 likeova.

Pogledajte video sažetak Dana i noći na PMF-u 2017. ovdje!

Vidimo se opet u petak 13. travnja 2018.!

Repozitorij

Dan i noć PMF-a u medijima