Opcije pristupačnosti Pristupačnost

Pozivamo Vas da sudjelujete u istraživanju koje provodi Rektorat Sveučilišta u Zagrebu, a u okviru projekta IPA 2008, koji se bavi prevencijom diskriminacije i korupcije na Sveučilištu („Improving the Capacity of the University System to Create a Framework for Preventing Discrimination and Corruption Aimed at Improving Academic Integrity“.)

Drage studentice i studenti,

Cilj projekta jest izraditi mehanizme koji će nam pomoći u zaštiti i promociji etičkih načela na našem Sveučilištu. Također, jedan od očekivanih ishoda ovoga projekta je i uvođenje mehanizama za preveniranje i suzbijanje pojava korupcije i diskriminacije.

Ispunjavanjem kratkog i anonimnog anketnog upitnika pomoći ćete nam u prikupljanju informacija o tome u kojoj ste se mjeri tijekom studiranja susretali s različitim negativnim pojavama, poput korupcije, diskriminacije, plagiranja, prepisivanja ili seksualnog uznemiravanja. Vaše sudjelovanje u istraživanju je iznimno važno za razvoj mehanizama koji će nam pomoći u suzbijanju navedenih pojava – kako za Vašu tako i za buduće generacije studenata Sveučilišta u Zagrebu.

Svi materijali koji se koriste u ovom istraživanju su strogo povjerljivi, a dobiveni podaci se promatraju grupno, a ne na individualnoj razini. Vaši odgovori se u niti jednom trenutku neće moći povezati uz Vaše ime. Dobiveni podaci poslužit će kao temelj za pisanje pravnih akata i razradu edukacijske kampanje.

Istraživački tim koji provodi ovu anketu u svom radu se vodi normama znanstvenog poštenja i ni na koji način neće iskoristiti Vaše ukazano povjerenje.

Klikom na link http://limesurvey.srce.hr/index.php?sid=11461&lang=hr pristupit ćete upitniku.

Zahvaljujemo Vam na povjerenju koje nam ukazujete sudjelovanjem u ovom istraživanju.

S poštovanjem,

Prorektorica za pravna pitanja i međunarodnu suradnju
Prof. dr. sc. Ksenija Turković

Autor: Referada