Šifra: |
41028 |
ECTS: | 5.0 |
Nositelji: |
prof. dr. sc.
Snježana Markušić
|
Izvođači: |
prof. dr. sc.
Snježana Markušić
- Vježbe u praktikumu |
Prijava ispita: | Studomat |
Engleski jezik:
1,0,0 |
Nastava se odvija na hrvatskom jeziku u svim svojim elementima, a stranim studentima koji su pridruženi mješovitoj grupi nudi se mogućnost savladavanja predmeta pomoću dodatnih izravnih konzultacija s nastavnikom i asistentima na engleskom jeziku. Pri tome, nastavnik stranog studenta upućuje na odgovarajuću literaturu na engleskom jeziku te mu osigurava mogućnost polaganja predmeta na engleskom jeziku. |
Opterećenje: | |||||||
|
|||||||
Opis predmeta: | |||||||
Općenito o planetu Zemlja (oblik i veličina, masa i gustoća, sateliti, Zemljina os, Zemljina orbita, temperature na Zemlji, atmosfera, nastanak planeta Zemlja, nastanak vode na Zemlji, unutrašnjost Zemlje nekad i danas). Koordinate na površini Zemlje (sferne koordinate ? os i osnovni krug, geografska širina i dužina, Zemlja kao sferoid, geoid i undulacije geoida, visine i dubine). Teža i nivo plohe (Newtonov zakon gravitacije i pojam sile gravitacije, centripetalna i centrifugalna sila, teža, Clairautov teorem, mjerenje akceleracije teže, redukcija mjerenih vrijednosti akceleracije teže- korekcija za visinu, Bouguer-ova korekcija i topografska korekcija, normalne vrijednosti akceleracije teže, polje teže, anomalije polja teže, sila uzročnica morskih doba) |
|||||||
Literatura: | |||||||
|
3. semestar |
Obavezni predmet - Redovni Studij - Geologija |
Raspored održavanja vježbi z kolegija
Geofizika i Osnove geofizike
(Mr. sc. Ivo Allegretti)
dana 19.12.2012.
I grupa – u 830
Jura BANFIĆ
Tin BARIĆ
Tea BEDENIKOVIĆ
Lea BELOŠA
Filip CAREVSKI
Irena DEBELJAK
Frane DUJIĆ
Waseem ELIAS
Tomislav FONOVIĆ
Ida GALINOVIĆ
Kristina GÖDEL
Ivana GOLEC
Walter HAN
Silvia ILIJANIĆ
Marko JAJAC
Matija JAKOMINIĆ
Marina JANJETIĆ
Filip JERGOVIĆ
Marko ZEMAN
II grupa – u 915
Oliver KNEŽEVIĆ
Mateo KRAJNOVIĆ
Sara LONČAR
Stjepan LOZIĆ
Ivan MAĐERIĆ
Anja PARADŽIK
Mirja PAVIĆ
Simon PETROVIĆ
Luka POSLON
Alen POŽGAJ
Lucija PREMUŽAK
Mihaela PRESEČKI
Monika RELKOVIĆ
Martina ŠIMEC
Filipa ŠIMIČEVIĆ
Kristijan ŠOŠTARKO
Tina TOMINIĆ
Ena TOPALOVIĆ
Kristina TRIPALO
Andrea MARKOV
III grupa – u 1000
Andrija VEDRIŠ
Eva HRABRIĆ
Marta MALINKA
Milan MILOJKOVIĆ
Denis KARZIĆ
Filip GECI
Dominik MARIJAČIĆ
Jozo PERIĆ
Valentin JELAVAC
Jean-Michel CINDRO-PYRONNET
Edo HORVAT
Dejan NIKIĆ
Robert SERTIĆ
Danko MARASOVIĆ
Roman DIVJAK
Sven HERCEGOVAC
Vera VUJASINOVIĆ
Petra GROZIĆ
Dado JAKUPOVIĆ