Otvoren je natječaj za program stipendiranja MOL Grupe kako bi se potaknulo mlade talentirane studentice s tehnoloških, tehničkih i znanstvenih studija koje žele svoje karijere graditi u naftnoj i plinskoj industriji da se prijave za stipendiju.

Program se provodi već četvrtu godinu zaredom, a ove je godine raspisan u Hrvatskoj, Mađarskoj, Slovačkoj, Pakistanu, Češkoj Republici, Poljskoj i Austriji.
Prijave se prikupljaju u sedam zemalja, što znači da se do 15. prosinca 2020. na stranici molgroup.info/femp prijaviti mogu studentice s 31 sveučilišta. Kandidatkinje koje se prijave mogu steći veće znanje o naftnoj i plinskoj industriji i pokazati svoj talent tijekom natječaja koji će biti proveden online.
Svaka od tri pobjedničke prijave po izboru stručnog žirija primit će stipendiju u iznosu od 3.000 eura, a pobjednice će dobiti i mogućnost posjeta MOL-ovim lokacijama te priliku za zaposlenje koje će im omogućiti stjecanje znanja i sjajan početak karijere u jednoj od najvećih energetskih kompanija u regiji.

Studentice iz Hrvatske, Mađarske, Slovačke, Poljske, Austrije, Pakistana i Češke mogu se prijaviti za MOL-ov program stipendiranja studentica tehničkih, tehnoloških i znanstvenih studija.

• Tri najbolje kandidatkinje bit će nagrađene stipendijom u iznosu od 3.000 eura te će imati priliku za početak karijere u jednoj od najvećih regionalnih naftnih korporacija.
• Rok za podnošenje prijava za program je 15. prosinca 2020.
• Natječaj za podnošenje prijava raspisan je za studentice na sa sljedećih fakulteta u Hrvatskoj:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Sveučilište u Zagrebu
Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Sveučilište u Zagrebu
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu
Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Sveučilište u Zagrebu
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu
Fakultet organizacije i informatike, Sveučilište u Zagrebu
Prirodoslovno-matematički fakultet, Sveučilište u Splitu
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Splitu
Kemijsko-tehnološki fakultet, Sveučilište u Splitu
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija, Sveučilište u Osijeku
Strojarski fakultet, Sveučilište u Osijeku