Preminuo doc. dr. sc. Vicko Pavičić

U 89. godini života, utorak, 21.7.2020. godine preminuo je doc. dr. sc. Vicko Pavičić umirovljeni djelatnik Biološkog odsjeka PMF-a. Osnivač i dugogodišnji nositelj kolegija Metodika nastave biologije doc. Pavičić odgojio je brojne generacije nastavnika biologije u osnovnim i srednjim školama. Autor je brojnih materijala za poučavanje biologije nekoliko udžbenika, radnih bilježnica i priručnika za nastavnike. Istaknuo se publiciranjem stručnih i znanstevenih radova iz područja metodike nastave biologije, a više od 30 godina bio je član povjerenstva za biologiju u pokretu „Znanost mladima“ te višegodišnji predsjednik Sekcije „Mladi čuvari prirode“ Hrvatskog prirodoslovnog društva. Bio je član Hrvatskog biološkog i Hrvatskog prirodoslovnog društva, Hrvatskog pedagoško-književnog zbora i Hrvatske akademije odgojnih znanosti.
Za svoj dugogodišnji rad primio je više priznanja i nagrada. Vjerujemo da će doc. Vicko Pavičić ostati u lijepom sjećanju među brojnim generacijama studenata nastavničkih profila bioloških usmjerenja PMF-a zbog svoje predanosti nastavničkoj profesiji i uspješnog prenošenja svog neiscrpnog iskustva u poučavanju biologije na mlade generacije nastavnika.