Tko je tvoj najinspirativniji profesor/ica iz srednje škole?
Pokažite mu zahvalnost za inspiraciju, znanje i ljubav prema prirodnim znanostima i nominirajte ga do 15. lipnja 2019.!

Natječaj NajProfesor/ica omogućuje studentima da nominiraju profesora ili profesoricu iz srednje škole koji su u njima potaknuli želju za učenjem i napredovanjem, usadili ljubav prema prirodnim znanostima te utjecali na njihov daljnji odabir profesionalnog usmjerenja.
Profesore je moguće nominirati u prirodoslovnim područjima:

• matematike,
  • fizike i
  • kemije.

Pozvani da se uključe u natječaj putem nominacija svojih profesora su studenti:

• tehničkih i tehnoloških fakulteta,
  • prirodoslovnih fakulteta i
  • fakulteta geo-znanosti.

Studenti zahvalnost mogu pokazati svom profesoru/ici iz srednje škole:

• koji/koja je na njihov život utjecala svojom osobnošću,
  • zbog koga/koje su zavoljeli matematiku, fiziku ili kemiju,
  • zbog koga/koje su izabrali karijeru u prirodoslovnim znanostima,
  • koji/koja je probudila u njima želju za učenjem i napredovanjem i
  • koji/koja u svom radu koristi inovativne i moderne obrazovne alate i tehnike.

Po završetku natječaja najboljem profesoru u svakoj od kategorija uručit će se plaketa i novčana nagrada, dok će student koji ponudi najkreativniji razlog za nominaciju osvojiti tablet. INA je ovaj projekt pokrenula s ciljem naglašavanja važnosti mentorskog rada u odgoju mladih talenata, a dosadašnji natječaji postignuli su veoma dobar odaziv među studentima.

Nominacije će biti otvorene do 15. lipnja 2019.

BIRAJ NAJPROFRSORA/ICU