Ured Doktorskog studija kemije Horvatovac 102 a, 10000 Zagreb
Fax: (01) 4606 034

Obavijesti i upisi

Sveučilište u Zagrebu:

Online baza doktoranada (OBAD)

Obrasci dr. sc.

Akademsko priznavanje inozemnih visokoškolskih kvalifikacija

PLAĆANJE ŠKOLARINA - studenti upisani od ak. god. 2016./17.

PLAĆANJE ŠKOLARINA - studenti upisani ak. god. 2015./16. i prije

Odluka FV-a PMF-a za oslobođenje od dijela ili cijelog iznosa školarine, studenata upisanih na poslijediplomske sveučilišne studije (doktorske studije) na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu za akademsku godinu 2019./2020.

Obaviještavaju se studenti da je raspisan novi natječaj za upise u doktroski studij. Natječaj je otvoren od 20.10. do 2.11. 2021.

Sadržaj natječaja nalazi se u repozitoriju.

Autor: Predrag Novak

Uslijed novonastalih okolnosti pomaknut je termin upisa u prvu godinu doktorskog studija Kemija te će održati od 18. listopada 2021. do 22. listopada 2021.

Autor: Branimir Bertoša

Uslijed novonastalih okolnosti pomaknut je termin upisa u istu ili višu godinu doktorskog studija Kemija te će održati od 25. listopada 2021. do 5. studenog 2021. Studenti koji osobno snose troškove studija moraju podmiriti prethodnu godinu kako bi mogli obaviti upis u ovoj apsolventskoj godini.

Autor: Branimir Bertoša

Uvodno predavanje i dogovor o upisima za 1. godinu doktorskog studija Kemija održat će se 13. listopada 2021. god. u dvorani P1 Kemijskog odsjeka PMF-a s početkom u 13.30 sati.

Autor: Jasna Dubrović

Upisi u istu ili višu godinu doktorskog studija Kemija održat će se od 18. listopada 2021. do 29. listopada 2021. u vremenu od 10.00 do 14.30 sati. Studenti koji osobno snose troškove studija moraju podmiriti prethodnu godinu kako bi mogli obaviti upis u ovoj apsolventskoj godini.

SIMPOZIJ STUDENATA DOKTORSKIH STUDIJA PMF-a 2021. – POZIV

Pozivamo sve studente doktorskih studija, njihove mentore i sve zainteresirane na jubilarni peti Simpozij studenata doktorskih studija Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, koji će se održati od 24. do 25. travnja 2021. godine na Kemijskom odsjeku PMF-a na adresi Horvatovac 102a, Zagreb.

Uslijed izvanredne situacije uzrokovane pojavom novog koronavirusa, Simpozij će se održati na jedan od sljedeća tri načina: kontaktno, hibridni model (dio sudionika online, a dio na fakultetu) ili u potpunosti online, ovisno o epidemiološkoj situaciji u vrijeme odvijanja simpozija.

Otvaranje prijava

Prijave za sudjelovanje na Simpoziju otvaraju se 1. veljače 2021. godine. Osim studenata doktorskih studija koji će predstaviti svoje rezultate istraživanja, na Simpozij se mogu prijaviti i slušatelji, tj. pasivni sudionici. Rok za prijavu i slanje sažetaka je 28. veljače 2021. godine.

Tko se može prijaviti?

Na Simpoziju mogu sudjelovati svi studenti doktorskih studija PMF-a i srodnih studija (neovisno o godini studija), s rezultatima svojih istraživanja vezanim uz izradu disertacije. Ostale pozivamo da se prijave kao pasivni slušači, posebno studente svih razina studija.

Na koji način možete sudjelovati?

Sudjelovanje je moguće putem usmenog izlaganja, mikro-izlaganja i posterskog priopćenja, ili kao pasivni sudionici. Standardno usmeno izlaganje traje 8 minuta uz još 2 minute za diskusiju. Mikro-izlaganje traje 3 minute uz još 2 minute za diskusiju i ima za cilj prikazati najvažnije aspekte istraživanja. Tijekom mikro-izlaganja dozvoljeno je (i preporučeno) korištenje računalne prezentacije s jednim slajdom. Doktorandi koji se odluče za mikro-izlaganje, obavezni su pripremiti i poster. Doktorandi koji izlažu putem posterskog priopćenja trebaju pripremiti poster dimenzija 100 cm x 80 cm (pri čemu je 100 cm visina, a 80 centimetara širina, tj. poster je vertikalno usmjeren).

Budući da će programske sekcije sadržavati predavanja iz svih studijskih programa PMF-a, doktorandi trebaju osmisliti izlaganja na atraktivan način razumljiv široj (znanstvenoj) zajednici.

Sudjelovanje na Simpoziju može se, sukladno odluci nadležnih vijeća doktorskih studija, vrednovati dodjelom ECTS bodova.

Za dodatne informacije i prijavu, posjetite web-stranicu Simpozija: https://www.pmf.unizg.hr/studiji/doktorski_studiji/simpozij_studenata_doktorskih_studija_pmf-a .

Radujemo se ponovnom druženju, razmjeni znanstvenih ideja u konstruktivnoj atmosferi i dogovaranju novih suradnji!

Znanstveni odbor Simpozija:

izv. prof. dr. sc. M. Đaković, prodekanica za znanost i doktorske studije, prof. dr. sc. D. Bucković, izv. prof. dr. sc. P. Korać, izv. prof. dr. sc. A. Lukić, prof. dr. sc. E. Marušić-Paloka, prof. dr. sc. P. Novak, doc. dr. sc. K. Pikelj, prof. dr. sc. V. Smolčić

Organizacijski odbor Simpozija:

D. Barišić, V. Butorac, M. Čuić, K. Kajan, P. Lazić, A. Močević, J. Pelikan, Z. Redžović, P. Schneider

Autor: Jasna Dubrović

Podaci za uplatu školarine:

Model: 00

Poziv na broj: 403500-105-OIB