Autor: Snježana Lubura Strunjak

Diplomski rad i diplomski ispiti

Opće upute o diplomskom radu na Matematičkom odsjeku

Studenti diplomskih i integriranog studija na Matematičkom odsjeku PMF-a upisuju Diplomski rad u semestru u kojem upisuju sve preostale nepoložene, studijskim programom predviđene kolegije. Prije početka semestra u kojem student upisuje Diplomski rad, poželjno je da zajedno s nekim od nastavnika s liste voditelja definira svoju temu diplomskog rada. Ako to ne uspije, birat će neku od ponuđenih "slobodnih" tema. Prijedloge tema koje nude nastavnici (dogovorene sa studentima i slobodne teme) odobrava Vijeće Matematičkog odsjeka PMF-a i objavljuju se na ovoj mrežnoj stranici (vidi niže).

Prilikom upisa semestra, studenti koji upisuju kolegij Diplomski rad trebaju putem studomata odabrati temu iz fonda ponuđenih tema te u Uredu za studente predati ispunjen sljedeći obrazac, s potpisom voditelja rada.

Dodatne informacije:

Rokovi za diplomske ispite u ak.g. 2020./2021.

Zimski semestar:

• prosinac  - predaja diplomskog rada: utorak, 17. 11. 2020. Obrane: 1. i 2. 12. 2020.
  • ožujak  - predaja diplomskog rada: četvrtak, 18. 2. 2021. Obrane: 4. i 5. 3. 2021.

Ljetni semestar:

• travanj - predaja diplomskog rada: četvrtak, 15. 4. 2021. Obrane: 29. i 30. 4. 2021.
  • srpanj - predaja diplomskog rada: srijeda, 7. 7. 2021. Obrane: 21.-23. 7. 2021.
  • rujan - predaja diplomskog rada: utorak, 7. 9. 2021. Obrane: 21.-24. 9. 2021.

Izbor voditelja i teme diplomskog rada za ljetni semestar 2020./2021.

Prilikom upisa kolegija Diplomski rad studenti trebaju imati dogovorenog voditelja i temu rada.

Opisi tema diplomskih radova ponuđenih za ljetni semestar ak.g. 2020./21.:

Studenti koji namjeravaju upisati diplomski rad u ljetnom semestru 2020/21, a nemaju dogovorenu temu, trebaju najkasnije do upisa ljetnog semestra odabrati neku od ponuđenih slobodnih tema i dogovoriti se s voditeljem.

I studenti koji će u zimskom semestru 2021./22. po prvi put upisati kolegij Diplomski rad, mogu odabrati neku od ponuđenih tema.

Popis voditelja diplomskih radova u 2021. godini.

Prilikom prijave diplomskog ispita potrebno je u Urudžbeni zapisnik predati:

- prijavnicu za ispit
         - konačnu verziju diplomskog rada u tvrdom uvezu (na hrptu diplomskog rada treba pisati ime studenta u obliku PREZIME, IME)
         - CD s konačnom verzijom diplomskog rada u pdf-formatu i sažetkom rada u tekstualnoj datoteci u latex formatu (tekst koji se u predlošku nalazi između \begin{sazetak} i \end{sazetak}). CD treba biti u kutiji na kojoj je napisan naslov rada te ime i prezime studenta
         - izjavu o izvornosti rada
         - izjavu o suglasnosti za objavu rada

Također, prije prijave rada treba podmiriti eventualne dugove prema Fakultetu.

Nakon održanog (i uspješno položenog) diplomskog ispita mole se diplomandi da popune sljedeće formulare
(u formularima ništa ne mijenjati prije printanja, popuniti na papiru):

- formular za Ured za studente (popuniti prvi dio)
         - privola PMF-u za prikupljanje podataka
         - privola AZVO-u za prikupljanje podataka
         - sveučilišna anketa o završenom studiju: anketa za diplomski studij, anketa za integrirani studij, kodovi studija

Popunjene formulare i iksicu treba predati u Ured za studente prilikom preuzimanja potvrde o diplomiranju.