U Zagrebu će se 22. –24. ožujka 2021. održati međunarodna znanstveno-stručna konferencija na temu potresnog inženjerstva 1st Croatian Conference on Earthquake Engineering (1CroCEE) u organizaciji Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Konferencija će se gotovo u potpunosti održati virtualno. Na konferenciji je zastupljena i tema inženjerske i opće seizmologije kao zasebne sekcije, a organizira ju Geofizički odsjek Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Konferencija ja zamišljena kao platforma za izmjenu znanja i iskustva u području potresnog inženjerstva te svih znanstvenika i stručnjaka koji mogu doprinijeti kvalitetnoj obnovi nakon potresa i smanjenju rizika od potesa, uključujući i seizmologa, a na godišnjicu potresa koji je 22. ožujka 2020. pogodio Zagreb. Pozvana predavanja na temu seizmologije održat će mr. sc. Ina Cecić iz Agencije Republike Slovenije za okolje (The role and importance of historical earthquakes and macroseismological studies) i prof. dr. sc. Marijan Herak s Geofizičkog odsjeka PMF-a (110 years of engineering seismology and earthquake engineering in Croatia).

Za detaljan raspored aktivnosti i usmenih izlaganja posjetite mrežne stranice 1CroCEE.

Autor: Iva Dasović