Susret s profesorom Semirom...

Dana 7. prosinca 2021. g. Geografski odsjek posjetio je prof. dr. sc. Semir Ahmetbegović, voditelj Odsjeka za geografiju Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Tuzli. Uvaženog gosta u ime Odsjeka su primili pročelnik Odsjeka prof. dr. sc. N. Buzjak, pomoćnica pročelnika za znanost i međunarodnu suradnju doc. dr. sc. D. Spevec i prof. dr. sc. Z. Curić.

U dvosatnom druženju razmijenjene su informacije o organizaciji nastave na našim odsjecima, znanstvenom i stručnom radu te iskustva o položaju geografije u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj. Posebna tema bila je mogućnost znanstvene suradnje te razmjene studenata i nastavnog osoblja. Predloženo je potpisivanje sporazuma o suradnji i jačanje veza naših dvaju odsjeka u različitim aspektima naših djelatnosti.

Autor: Ivana Erdelez