Obnova zgrade na Rooseveltovom trgu 6

Radovi na konstrukcijskoj obnovi zgrade Biološkog odsjeka na Rooseveltovom trgu 6 napreduju prema terminskom planu, a započeto je postavljanje skele za uređenje fasade.

Autor: Marijana Šurina

Započeli su radovi na obnovi od potresa zgrade Biološkog odsjeka Prirodoslovno-matematičkog fakulteta na Rooseveltovom trgu 6.

Građevinski radovi krenuli su u ponedjeljak 13.02.2023., a izvodi ih zajednica tvrtki: PROJEKTGRADNJA PLUS d.o.o., GRADITELJ SVRATIŠTA d.o.o. i OSIJEK-KOTEKS d.d. Investicija iznosi 22.604.846,3 EUR s PDV-om (170.316.214,38 HRK s PDV-om), a rok izvedbe je 18 mjeseci. Za vrijeme izvođenja radova nastava će se održavati na više lokacija. Svoje prostore ustupili su Veterinarski fakultet i  Fakultet filozofije i religijskih znanosti, a dio nastavne i znanstvene aktivnosti odvijati će se i u prostorima ostalih odsjeka PMF-a na Horvatovcu te u  upravnoj zgradi tvornice Kraš, gdje je sada i sjedište Biološkog odsjeka PMF-a.

PMF je jedna od rijetkih ustanova iz sustava visokog obrazovanja koja je došla do faze provedbe radova na obnovi i nadamo se da ćemo projekt uspješno i dovršiti.

Autor: Marijana Šurina

Preseljenje inventara iz zgrade na Rooseveltovom trgu 6 na nove lokacije i u spremište je završilo 1. veljače, a 13. veljače je provedeno uvođenje Izvođača u posao i započeli su radovi na cjelovitoj i konstruktivnoj obnovi zgrade s predviđenim trajanjem od 18 mjeseci.

Autor: Marijana Šurina

Studenti, nastavnici i ostali zaposlenici Biološkog odsjeka PMF-a, čije je radno mjesto u zgradi Rooseveltov trg 6, napustili su zgradu zbog izvedbe radova u sklopu cjelovite obnove od potresa. Nastavna, znanstvena i stručna djelatnost za vrijeme izvedbe radova odvijat će se na drugim lokacijama: u upravnoj zgradi tvornice „Kraš“, Fakultetu filozofije i religijskih znanosti, Veterinarskom fakultetu i drugim lokalitetima PMF-a. Iseljavanje inventara i opreme zgrade Rooseveltov trg 6 možete vidjeti u Galeriji slika.

Autor: Marijana Šurina

U srijedu 7. srpnja 2021. godine u  Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu uručena su 42 ugovora o dodjeli bespovratnih financijskih sredstava za obnovu infrastrukture visokoškolskih i znanstvenih ustanova pogođenih potresom  u ukupnom iznosu od 2.140.837.980 kuna.

Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu odobren je iznos od 160.988.403 kune.

Autor: Marijana Šurina
Uručeni ugovori o dodjeli...